Instagram'dan Takip Et!
besyo kursu önerileri

Balçova Besyo Hazırlık Kursu

Herkesin bildiği gibi Besyo özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır. Bu sınavlar oldukça zordur. Beceri, sürat ve koordinasyon gibi bir çok teste tabi tutulursunuz. Bu yüzden bir çok öğrenci Besyo Hazırlık Kursu aramaktadır. Balçova Besyo Hazırlık Kursu olarak sizleri bu sınavlara en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Balçova Besyo Hazırlık Kursu Amacı Nelerdir ?

Özel yetenek sınavlarına öğrencilerin hazırlanmasında destek olmak amacıyla besyo hazırlık kursları hizmet vermektedir.

Her üniversite kendi özel yetenek sınavını yapmaktadır. Bu yüzden öğrenciler birden fazla farklı yetenek sınavları ile karşılaşabilmektedirler. Kursumuz tecrübeli eğitmen kadrosu ile sizlere doğru antrenman planlaması ile yapacağımız üniversite tercihleri ile kazanmanızda büyük rol oynayacaktır.

Balçova Besyo Hazırlık Kursu’nda Verilen Eğitimler?

Balçova Besyo Hazırlık Kursu’nda kros, salon ve atletizm eğitimleri verilir. Balçova ilimizde kursumuz oldukça başarılı bir şekilde eğitimlerimize devam etmekdedir.

Her öğrenci için üniversite seçimi yaparken onlara uygun sınav içeriğini belirler, o ünviersitelerin yetenek sınavlarına hazırlarız. Bazı üniversiteler branş sınavlarını tercih ederken, bir diğeri atletizm ya da koordinasyon sınavına önem vermektedir.

Öğrencilerimizi öncelikle teste tabi tutarak, yetenek ve becerilerini tespit edip ona göre sınavlara hazırlarız.
Kursumuza katılan öğrenciler; kuvvet, dayanıklılık, sürat, koordinasyon ve branş testlerine tabi tutulur. İlgili ve yetenekli olduğu beceriler kullanılarak üniversitelerin özel yetenek sınavına hazırlamaktayız.

Besyo Hazırlık Kurslarında Öğrenciler Nasıl Hazırlanır?

Öncelik öğrencilerin yetenekleri tespit edilir. Bütün okulların sınav sistemleri ve sınav tarihleri araştırılarak, öğrencinin yetenek ve becerilerine uygun üniversite tespit edilerek; öncelikle bireysel eğitim programı yapılır.
Öğrencinin eğitim görmek istediği alana yönelik düzenli bedensel çalışmalar yapılarak; öğrencilerin beslenme düzeni dahi kontrol altına alınır.

Besyo’da Hangi Bölümler Vardır?

Besyo birden farklı bölümlerden oluşur. Bunlar;

  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği : Bu bölümden mezun olan öğrenciler öğretmen olarak MEB’e bağlı okullarda, özel okullarda yada özel sektörde antrenör olarak çalışabilirler.
  • Antrenörlük Eğitimi: Bu bölümden mezun olan öğrenciler spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü teşkilatlarında, okullarda antrenörlük yapabilirler. Ayrıca KPSS girdikten sonra atanabilirse eğer MEB tarafından ücretsiz formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapabilirler.
  • Spor Yöneticiliği: Bu bölümden mezun olan öğrenciler spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü teşkilatlarında, Özel frimalarda yöneticilik yapabilirler. Ayrıca KPSS girdikten sonra atanabilirse eğer MEB tarafından ücretsiz formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapabilirler.
  • Rekreasyon Bölümü: Bu bölümden mezun olan öğrenciler turizm alanında çalışabilirler. öğrenciler spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü teşkilatlarında, okullarda antrenörlük yapabilirler. Ayrıca KPSS girdikten sonra atanabilirse eğer MEB tarafından ücretsiz formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapabilirler.

Besyo Hazırlık Kursu Balçova ilinde tecrübeli öğretmenler tarafından verilmekte olup; öğrenciler her türlü konu için bilgilendirilmektedir. Bölümler hakkında öğrenciler bilgilendirilerek, doğru alana yönlendirirler.

İNSTAGRAM HESABIMIZ

2020 YILINDA BESYO TABAN PUANLARI

Yazar Hakkında
Toplam 943 yazı
Yunus Emre Kaplan
Yunus Emre Kaplan
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara