Instagram'dan Takip Et!

2021 BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ MAAŞI

2021 BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ MAAŞI

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ MAAŞI 2021 NEDİR ? BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ KAÇ PARA ALIR ?

2021 BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ MAAŞI

Öğretmenlerin maaşları derece ve kademelerine göre hesaplanmaktadır. Derece ve kademe ise çalıştığınız yıl boyunca yükselir.

Öğretmenlerin maaşı aslında branş bazından hesaplanmamaktadır.Göreve yeni başlayan bir öğretmen yaklaşık 5000 civarında maaş almaktadır. Bunun yanı sıra öğretmenlerin ek ders ücretleri vardır. Ek ders ücretini şöyle ifade edebiliriz. Bir öğretmenin haftada 15 saat dersin üzerinde girdiği her ders için aldığı ek ücrettir. Ek ders ücreti yaklaşık 19-20 tl dir.

 

Öğretmen Maaşlarını Etkileyen Ek Gelir Faktörleri

  • Asgari geçim indirimi ( Devletin her sigortalı çalışanı için ödediği ücrettir. Özelde bile çalışsanız her sigortalı çalışanın bu ücreti alması kanuni bir haktır. Evlilik – bekarlık durumuna göre, çocuk sayısı ve eşinizin çalışma durumuna bağlı 192tl – 326 tl arasında hak ediş miktarı değişken ücrettir. )
  • Ek dersler
  • Nöbetler
  • Hazırlık sınıfları, kulüpler
  • Ek olarak açılan hafta sonu veya tatil kursları

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ KAÇ PARA ALIR ?

2020 yılında göreve yeni başlayan bir öğretmen 15 ocak zammıyla beraber 3919 tl ücret alır. Bu kişinin bekar olduğunu düşünürsek 192 tl asgari geçim indirimi hak edişi vardır.

Her öğretmenin Ek ders ücretinden faydalanabilmesi için haftalık 15 ders saatinin üstüne çıkması gerekir. Yani bir öğretmen haftada 20 ders saatine giriyorsa haftalık 5 saat, aylık 20 saat ek ders ücreti hak eder. 1 ek ders ücreti 16 – 17 tl arasındadır. Her okulda değişiklik göstermekle birlikte tüm bunların yanında nöbetler, hazırlık sınıfları, kulüp ve kurslar eklendiğinde. Ek ders ücretiniz artacaktır.

Günümüz devlet okullarında bir beden eğitimi öğretmeni ortalama 800 – 1500 tl arası ek ders ücreti almaktadır.

HESAPLAMALAR BÜTÜN ÖĞRETMENLER İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR !

Yazar Hakkında
Toplam 18 yazı
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara