Instagram'dan Takip Et!

Edirne Trakya Üniversitesi Besyo Kılavuzu 2019 – 2020

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

b) 2019 yılı YKS’ye giren tüm lise mezunları (spor alanı çıkışlı adaylar dahil alan/kol/bölüm farkı gözetmeksizin) TYT puanlarının herhangi birinden en az 150.000 puan ve üzeri, Milli sporcular ile Kırkpınar kontenjanına başvuru yapacak adayların da en az 150.000 puan ve üzeri alması koşuluyla puan türüne bakılmaksızın başvurabileceklerdir.

c) 2019 YKS Kılavuzunda belirtilen 1., 2. ve 3. Grup Milli sporcuların (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna sınavsız yerleştirilmesi ÖSYM Başkanlığınca yapılır. bkz. 2019 YKS Kılavuzu sayfa 34. Bölüm 7.4: Spor Dallarında Üstün Başarılı Adaylar).

d) Millilik belgesi ile Yüksekokulumuzun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine müracaat edecek adayların milli sporcu belgelerinin T.C. Gençlik Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Onaylanmamış belgeler kabul edilmeyecektir.

e) Yabancı Uyruklu Öğrenci Kontenjanları ve kabul koşulları Üniversitemizin 2019 yılı giriş sınavlarına ilişkin Senato toplantısında belirlendiğişekildedir.

f) Her aday kendiseçtiği branşta ve sırasında sınava girmek zorundadır.

Yazar Hakkında
Toplam 839 yazı
Yunus Emre Kaplan
Yunus Emre Kaplan
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara