Instagram'dan Takip Et!

KÜTAHYA BESYO HAZIRLIK KURSU 2022

Herkesin bildiği gibi Besyo özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır. Bu sınavlar oldukça zordur. Beceri, sürat ve koordinasyon gibi bir çok teste tabi tutulursunuz. Bu yüzden bir çok öğrenci Besyo Hazırlık Kursu aramaktadır. Kütahya Besyo Hazırlık Kursu olarak sizleri bu sınavlara en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Kütahya Besyo Hazırlık Kursu Amacı Nelerdir ?

Özel yetenek sınavlarına öğrencilerin hazırlanmasında destek olmak amacıyla besyo hazırlık kursları hizmet vermektedir.

Her üniversite kendi özel yetenek sınavını yapmaktadır. Bu yüzden öğrenciler birden fazla farklı yetenek sınavları ile karşılaşabilmektedirler. Kursumuz tecrübeli eğitmen kadrosu ile sizlere doğru antrenman planlaması ile yapacağımız üniversite tercihleri ile kazanmanızda büyük rol oynayacaktır.

Besyo Hazırlık Kurslarında Verilen Eğitimler?

Besyo Hazırlık Kurslarında kros, salon ve atletizm eğitimleri verilir. Kütahya ilimizde kursumuz oldukça başarılı bir şekilde eğitimlerimize devam etmekdedir.

Her öğrenci için üniversite seçimi yaparken onlara uygun sınav içeriğini belirler, o ünviersitelerin yetenek sınavlarına hazırlarız. Bazı üniversiteler branş sınavlarını tercih ederken, bir diğeri atletizm ya da koordinasyon sınavına önem vermektedir.

Öğrencilerimizi öncelikle teste tabi tutarak, yetenek ve becerilerini tespit edip ona göre sınavlara hazırlarız.
Kursumuza katılan öğrenciler; kuvvet, dayanıklılık, sürat, koordinasyon ve branş testlerine tabi tutulur. İlgili ve yetenekli olduğu beceriler kullanılarak üniversitelerin özel yetenek sınavına hazırlamaktayız.

Besyo Hazırlık Kurslarında Öğrenciler Nasıl Hazırlanır?

Öncelik öğrencilerin yetenekleri tespit edilir. Bütün okulların sınav sistemleri ve sınav tarihleri araştırılarak, öğrencinin yetenek ve becerilerine uygun üniversite tespit edilerek; öncelikle bireysel eğitim programı yapılır.
Öğrencinin eğitim görmek istediği alana yönelik düzenli bedensel çalışmalar yapılarak; öğrencilerin beslenme düzeni dahi kontrol altına alınır.

Besyo’da Hangi Bölümler Vardır?

Besyo birden farklı bölümlerden oluşur. Bunlar;

  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği : Bu bölümden mezun olan öğrenciler öğretmen olarak MEB’e bağlı okullarda, özel okullarda yada özel sektörde antrenör olarak çalışabilirler.
  • Antrenörlük Eğitimi: Bu bölümden mezun olan öğrenciler spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü teşkilatlarında, okullarda antrenörlük yapabilirler. Ayrıca KPSS girdikten sonra atanabilirse eğer MEB tarafından ücretsiz formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapabilirler.
  • Spor Yöneticiliği: Bu bölümden mezun olan öğrenciler spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü teşkilatlarında, Özel frimalarda yöneticilik yapabilirler. Ayrıca KPSS girdikten sonra atanabilirse eğer MEB tarafından ücretsiz formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapabilirler.
  • Rekreasyon Bölümü: Bu bölümden mezun olan öğrenciler turizm alanında çalışabilirler. öğrenciler spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü teşkilatlarında, okullarda antrenörlük yapabilirler. Ayrıca KPSS girdikten sonra atanabilirse eğer MEB tarafından ücretsiz formasyon eğitimi alarak öğretmenlik yapabilirler.

Besyo Hazırlık Kursu Kütahya ilinde tecrübeli öğretmenler tarafından verilmekte olup; öğrenciler her türlü konu için bilgilendirilmektedir. Bölümler hakkında öğrenciler bilgilendirilerek, doğru alana yönlendirirler.

Kütahya Besyo Hazırlık Kursu Parkuru

Besyo kursu, içerisinde bulunan çeşitli parkurlar ile eğitime katkıda bulunmaktadır. Böylece eğitim alan kursiyerlerin kendilerini daha iyi geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Kütahya besyo parkurunun en önemli avantajı fiziki koşullarının elverişli olmasıdır. Ayrıca hazırlandığınız sınav türü her ne olursa olsun siz de besyo parkuru ile yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Besyo kursu parkurları;

  • JAMYO (Jandarma astsubay meslek yüksekokulu) hazırlık parkuru
  • Subay-astsubat parkuru
  • Milli Savunma Üniversitesi hazırlık parkuru
  • PÖH (polis özel harekat) parkuru
  • POMEM (polis meslek eğitim merkezi) parkuru
  • Spor Lisesi Parkuru

Kütahya Besyo Hazırlık Kursu İletişim

Kütahya besyo hazırlık kursu iletişim kanalları sizlere her türlü konuda yardımcı olmaktadır. Ancak kursların içeriği, parkurlar, kurs saatleri, kursiyerlere kazandırdıkları gibi daha pek çok konuda bilgi almak için iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.  Böylece merak ettiğiniz sorulara en kısa sürede cevap bulabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Kütahya besyo kursları iletişim kanallarından biri telefon numarasıdır. Diğer bir deyişle ilgili telefon numarasını arayarak istediğiniz konuda bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

İNSTAGRAM HESABIMIZ

2022 YILINDA BESYO TABAN PUANLARI

Yazar Hakkında
Toplam 951 yazı
Yunus Emre Kaplan
Yunus Emre Kaplan
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara